Zwrot podatku akcyzowego
25 lutego 2020 r. | 15:05

Urząd Gminy w Opatowie informuje o możliwości składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej.

W związku z powyższym wnioski o zwrot podatku akcyzowego należy złożyć w Urzędzie Gminy Opatów, pok. Nr 9 (sekretariat) w terminie od 1 lutego 2020 r. do 29 lutego 2020 r.

Do wniosku należy dołączyć  faktury VAT (lub ich kopie)  dokumentujące zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2019r. do 31 stycznia 2020 r.

Ponadto  rolnicy mogą ubiegać się o dopłaty do paliwa wykorzystywanego przy chowie i hodowli bydła. W tym celu do wniosku należy załączyć zaświadczenie wydane przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierające informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku akcyzowego.