fot. Google Street View
Szykuje się spora reforma oświaty w gminie Opatów
05 lutego 2021 r. | 13:14

Urząd Gminy Opatów poinformował, że w tym roku w gminie planowana jest reorganizacja gminnego systemu oświaty. Pierwszy etap dotyczyć będzie szkoły w miejscowości Iwanowice Duże.

Gmina planuje przekształcić Szkołę Podstawową w Iwanowicach Dużych w szkołę filialną z klasami I – III z oddziałami przedszkolnymi.

Dzięki przewiezieniu uczniów klas IV – VIII do Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Opatowie - wygospodarowane pomieszczenia przeznaczone zostaną na prowadzenie Klubu Seniora. Gmina Opatów rozpoczęła starania o dofinansowanie z programu „SENIOR+” na stworzenie w budynku szkoły placówki integrującej „senioralną” społeczność nie tylko tej miejscowości.

Urząd liczy na zrozumienie i poparcie tej inicjatywy pozwoli na przeprowadzenie reformy oraz przysporzy mieszkańcom całej naszej gminy dodatkowych korzyści. /UG/