bezchmurnie
23°
23°
piątek
Reklama
Nie zaśmiecajcie gminy Opatów!
29 maja 2020 r. | 10:00
1

Wójt Gminy Opatów wydał komunikat w sprawie zaśmiecania gminy, okolicznych lasów, przydrożnych rowów i innych miejsc.

Komunikat w tej sprawie znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

W ostatnim czasie na terenie gminy Opatów zaobserwowano liczne incydenty związane z wyrzucaniem różnego rodzaju odpadów w szczególności do lasów, przydrożnych rowów i innych mniej uczęszczanych miejsc.

Przypominamy, że w ramach działającego systemu gospodarki odpadami każdy mieszkaniec może oddać firmie odbierającej odpady komunalne dowolną ilość zmieszanych i segregowanych odpadów powstałych w gospodarstwie domowym, zgodnie z obowiązującym harmonogramem ich odbioru. Ponadto mieszkańcy naszej gminy mogą w każdy piątek i jedną sobotę w miesiącu (zgodnie z harmonogramem) nieodpłatnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Opatowie, wszystkie wytworzone w swoim gospodarstwie domowym segregowane odpady komunalne, odpady problemowe w tym wielogabarytowe, zgodnie z obowiązującym regulaminem PSZOK-u.

Nie zaśmiecajmy, nie zatruwajmy, nie niszczmy wyglądu naszej Gminy, dbajmy razem o ład i porządek. Każdy  przypadek pozostawienia  śmieci w miejscu do tego nieprzeznaczonym  będzie zgłaszany na Policję.

W czasie trwania epidemii środki zapobiegawcze takie jak maseczki, rękawiczki, środki ochronne stosowane np. w miejscu pracy, komunikacji publicznej lub w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, należy wrzucić do pojemnika na odpady zmieszane.

 

Wójt Gminy Opatów
mgr inż. Bogdan SośniakJedna odpowiedź do “Nie zaśmiecajcie gminy Opatów!”

  1. Mieszkaniec pisze:

    Problem tylko tego typu, że do PSZOKU od dwóch tygodni co najmniej nie ma szans się dostać że śmieciami. W gminie informują, że dopiero w czerwcu można dzwonić i umawiać się na konkretny termin odbioru śmieci. Więc niecierpliwi pewnie zawożą do lasów..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *