całkowite zachmurzenie
11°
piątek
Reklama
Dzielnicowy pomógł bezdomnemu w Wikowiecku
03 marca 2021 r. | 11:55
0

Kłobuccy mundurowi nadal kontrolują pustostany i miejsca, w których mogą przebywać osoby szukające schronienia. Dzięki determinacji dzielnicowego oraz współpracy z pracownikami GOPS-u, otoczono pomocą 36-letniego mężczyznę, który przebywał w zagrożonym zawaleniem budynku.

Na zewnątrz, w porze wieczorowej i nocnej, nadal panuje niska temperatura, która stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób mieszkających w prowizorycznych szałasach lub w opuszczonych budynkach.

Dlatego też kłobuccy dzielnicowi ciągle kontrolują miejsca, gdzie najczęściej przebywają bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany oraz budynki, w których przebywanie jest zabronione ze względu na ich zły stan techniczny, często grożący zawaleniem.

W ubiegłym tygodniu, dzielnicowy - młodszy aspirant Mariusz Tałaj, podczas kontroli pustostanu w miejscowości Wilkowiecko, odnalazł 36-letniego bezdomnego. Mężczyzna spał w budynku bez drzwi i okien, który groził zawaleniem.

Z uwagi na okoliczności, w jakich znajdował się 36-latek, policjant pierwszego kontaktu zwrócił się o pomoc do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatowie. Mężczyzna, pod wyraźnym wpływem alkoholu, nie chciał skorzystać z oferowanej pomocy. Dzielnicowy zdecydował, żeby przewieźć bezdomnego do Izby Wytrzeźwień, gdyż w nocy temperatura na zewnątrz miała spaść poniżej zera. Następnego dnia rano zdeterminowany dzielnicowy postanowił jeszcze raz oferować pomoc bezdomnemu. Na szczęście dał on się przekonać i skorzystał z pomocy. Pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowały posiłek, natomiast dzielnicowy pomógł przy zakupie niezbędnej odzieży. Wspólne działania doprowadziły do umieszczenia 36-letniego mężczyzny w schronisku dla osób bezdomnych, gdzie teraz mieszka. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *