pochmurno z przejaśnieniami
-1°
Radny Andrzej Zalski apeluje do Starosty Kłobuckiego
28 września 2020 r. | 10:46

Radny Andrzej Zalski skierował apel do Starosty Henryka Kiepury w sprawie dotrzymania przez niego obietnic. Chodzi o budowę chodnika przy drodze powiatowej na ulicy Jasnej w Zwierzyńcu Pierwszym

Apel znajdziecie poniżej.

WZYWAM HENRYKA KIEPURĘ - STAROSTĘ KŁOBUCKIEGO DO DOTRZYMANIA SŁOWA !!!
jakie dał publicznie mieszkańcom Zwierzyńca Pierwszego, odnośnie wybudowania chodnika przy drodze powiatowej na ulicy Jasnej w Zwierzyńcu Pierwszym.

Sołectwo Zwierzyniec Pierwszy na ten cel zakupiło kostkę brukową, która zalega na placu Zarządu Dróg. Jeżeli Starosta ma w sobie chociaż namiastkę tego, co tak szumnie napisane jest na sztandarach PSL, niech przystąpi do realizacji przyrzeczenia jakie dał mieszkańcom już kilka lat temu. Napisać na sztandarze słowo HONOR to znaczy być człowiekiem honoru, a nie kłamcą. Nie dotrzymując słowa pluje Pan na sztandar swojej partii. Tłumaczenie o problemach do nas nie dociera, bo problemy z wykonaniem czegokolwiek zawsze występują. Za swoją pracę jako Starosta pobiera pan wynagrodzenie. Nadmieniam, że chodnik przy tej drodze jest niezbędny dla eliminacji zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców. Jeżeli chce Pan mieć na rękach krew przechodnia, który ulegnie wypadkowi bo nie ma chodnika obciąży to Pana sumienie /o ile je Pan ma/.

Przypominam Panu Staroście, że osobiście mnie oraz Panu Wójtowi Gminy Opatów Bogdanowi Sośniakowi zobowiązywał się do udziału w spotkaniu na temat rozwiązania tego problemu Terminem tym był czas do 4 sierpnia. Na terenie naszego powiatu kierowanego przez PSL-owskiego Starostę, na którego sztandarze wypisane są hasła którymi można obdarować wszystkie partie, jest wiele niebezpiecznych miejsc na drogach powiatowych, gminnych i krajowych. Mam przed oczami twarzyczkę 9 letniej dziewczynki z podsiniałym okiem oraz siną całą jedna stroną twarzy. Ona była bardzo smutna. Nie zapomnę tej twarzyczki do końca życia, ale także nie zapomnę tego tym, którzy za stwarzanie niebezpieczeństw odpowiadają. Odpowiadają to ludzie władzy. Kierowcy, którzy powodują wypadki odpowiadają przed prawem NATOMIAST CI CO SIĘ DO TEGO PRZYCZYNIAJĄ NIE. Za pomocą Państwa- naszych Czytelników, zlokalizujemy a następnie przekażemy ludziom ze Starostwa, u których słowo honor i ojczyzna coś znaczy, lokalizację miejsc niebezpiecznych. Może zlikwidują chociaż w części zagrożenia dla naszych mieszkańców.

Społeczeństwo ma masę mechanizmów nacisku na władzę / nawet na tą, która nie wie co słowo honor znaczy w życiu codziennym/ Począwszy od zbiorowych pozwów, a skończywszy na głosowaniu przy urnach. Jeżeli nie możecie znaleźć pieniędzy na np. ronda, czy sygnalizację świetlną, to przeznaczcie część środków, które przeznaczył starosta na oświatę na ten cel. Po co nam szkoły z wybitnymi pedagogami, gdy ci nie będą mieli kogo uczyć? W chwili obecnej nie trzeba oddawać- ”ni pędzi ziemi skąd nasz ród-i walczyć o nią”, wystarczy w sposób normalny wykonywać codzienne zadania wynikające z powierzonych obowiązków. Apeluję do wszystkich decydentów, abyście poprzez ignorancję , niekompetencję i niechlujne wywiązywanie się ze swoich obowiązków nie mieli na swoich rękach krwi mieszkańców. Jak już Państwo zauważyli, jest to wystąpienie ostatniej desperacji, o ile oni mogą ten mój apel zignorować na taką ignorancję nas społeczeństwa nie stać na pewno.

Desperacja jest to ostateczny krok, ale najbardziej skuteczny.

Andrzej Zalski