fot. UG Opatów
Rozpoczęła się gazyfikacja gminy Opatów
25 lutego 2020 r. | 14:54

Urząd Gminy Opatów poinformował, że 18 lutego br. w Opatowie rozpoczęły się prace przy budowie gazociągu średniego ciśnienia. To początek dużego zadania inwestycyjnego pn.: „Gazyfikacja miejscowości w gminach: Kłobuck, Wręczyca Wielka, Opatów i Krzepice”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, realizowanego przez Polską Spółkę Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział w Zabrzu.

Pierwszy etap tego przedsięwzięcia obejmuje miejscowości Opatów i Iwanowice Duże. Umowny termin zakończenia tego zadania – wrzesień 2020 r. Drugim etapem jest budowa gazociągu w Złochowicach i Waleńczowie (do połączenia z Kłobuckiem), dla którego inwestor przewiduje ogłoszenie postępowania przetargowego w ciągu 2-3 miesięcy.